Upravit stránku

Dobrý den, již několik let beru hormonální antikoncepci a nikdy jsem neměla s menstruací problém. Vždy byla pravidelná (+- den). Nyní už mám zpoždění 3 dny a začínám být dost nervózní. Zhruba před 14ti dny jsem byla darovat krev a lékař mi předepsal na měsíc železo - Tardyferon-fol. Může to mít spojitost s vynecháním menstruace? Nebo je důvod k obavám? Děti teď zatím opravdu neplánuji. Moc děkuji.

Dobrý den, spojitost s nasazením železa bych neviděl. Vynechání menses po delší době užívání antikoncepce není nic výjimečného a e nemusíte se nijak znepokojovat. Užívejte nadále jako kdyby k vynechání menses nedošlo, jen si pro jistotu proveďte těhotenský test z moči. Pravděpodobnost selhání antikoncepčních pilulek je však za předpokladu jejich správného užívání opravdu extrémně nízká.

S pozdravem

MUDr. Antonín Špáta

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru