Upravit stránku

Vážení návštěvníci, v poradně se můžete zeptat na Váš problém, který Vás tíží. Pro dotaz můžete využít formuláře nebo si prohlédnout již zodpovězené dotazy viz níže. Pro bližší specifikaci dotazu nebo náhled na již zodpovězené dotazy rozklikněte níže.

Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.

Zahájení pilulkové antikoncepce

Dobrý den, začala jsem teď nově brát antikoncepci. Doktorka mi řekla že mám začít první den menstruace. Jeden den jsem měla špiněni a myslela jsem si že mi menstruace už začala, takže jsem si vzala první prášek, ale asi jsem se spletla a menstruace od té doby nikde . Tak nevím jestli mám tabletky brát dále nebo čekat až přijde menstruace. Děkuji za odpověď.

Vaginální kroužek a předčasná menstruace

Dobrý den, už druhý měsíc užívám kroužek Teyla (je to moje první hormonální antikoncepce). Při prvním kroužku bylo všechno v pořádku, po třech týdnech jsem kroužek vyjmula, MS se dostavila za tři dny, za týden po vyjmutí jsem vložila druhý kroužek. Jenže ten mám vyjmout až dnes kolem 13. hodiny a krvácení mi začalo už cca před půl hodinou. Kroužek mi za celou nevypadl, ani jsem ho nevyndávala, byl stále uvnitř. Je něco takového normální, nebo nastal nějaký problém? Děkuji

Vynechání menstruace při hormonální antikoncepci

Dobrý den, již několik let beru hormonální antikoncepci a nikdy jsem neměla s menstruací problém. Vždy byla pravidelná (+- den). Nyní už mám zpoždění 3 dny a začínám být dost nervózní. Zhruba před 14ti dny jsem byla darovat krev a lékař mi předepsal na měsíc železo - Tardyferon-fol. Může to mít spojitost s vynecháním menstruace? Nebo je důvod k obavám? Děti teď zatím opravdu neplánuji. Moc děkuji.

Posunutí menstruace pomocí antikoncepčnch pilulek

Dobrý den, mám antikoncepci Yollie 21+7. Nové platíčko beru vždy v pondělí, menstruaci dostanu vždy po 4 placebo tabletě (ve čtvrtek). Potřebovala bych trvale posunout menstruaci, aby začínala v pondělí. Mohu tedy k nyní branému platíčku přidat 4 tablety z rezervního balení a pak začít užívat 7 bílých placebo a poté už zase normálně? Lze to takto udělat aniž by se porušil účinek antikoncepce?

Krvácení při užívání injekce Depo-Provera

Dobrý den, ráda bych se zeptala, užívám po třech měsících injekce Depo-Provery, již deset let. Od první injekce mi úplně vymizela menstruace (byl to záměr) a nyní jsem po deseti letech klidu z ničeho nic menstruaci dostala (je mi 36 let, bezdětná). Čím to může být?

Nepravidelná menstruace po Depo-Provera

Dobrý den, v říjnu 2018 jsem si nechala píchnout Depo-Provera, poslední byla v červenci 2019, celkem tedy 4 injekce, menstruace se dostavila v prosinci 2019, ale stále není pravidelná, jednou ji mám po měsíci, další přijde po 14 dnech, pak opět po měsíci, další po 14 dnech... Můžete mi poradit, jak by se dala upravit? Chtěla bych otěhotnět, ale nedaří se. Děkuji a přeji příjemný den.

Dlouhá menstruace s pilulkami

Dobrý den, minulý týden jsem začala s užíváním antikoncepce Asumate. Menstruace mi trvá většinou 6-7 dní, nyní s antikoncepcí už je to skoro 10. den, sice slabší ale stále přetrvává. Chci se jen ujistit, že se to při začátcích s užíváním stává a zda mám normálně pokračovat. Případně pokud by krvácení neustávalo, zda se mám objednat na gynekologii. Moc děkuji a zdravím.

Silná menstruace

Dobrý den, s dvacetidenním zpožděním jsem dostala velmi silnou menstruaci. Při koupeli jsem kromě krevních sraženin či krevních chuchvalců našla i něco tvrdšího ve tvaru fazole. Vyděsilo mne to. Myslíte že jsem byla těhotná a jednalo se o plod? Pokud ano, je potřeba navštívit lékaře nebo mu to stačí nahlásit při preventivní prohlídce, na kterou se chci stejně objednat? Nyní jsem již bez potíží, krvácím již méně, řekla bych jako při běžné menstruaci. O případném těhotenství jsem neměla tušení, v poslední době se mi menstruace občas zpožďovala. Děkuji za jakoukoli odpověď a radu.

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru