Upravit stránku

Vážení návštěvníci, v poradně se můžete zeptat na Váš problém, který Vás tíží. Pro dotaz můžete využít formuláře nebo si prohlédnout již zodpovězené dotazy viz níže. Pro bližší specifikaci dotazu nebo náhled na již zodpovězené dotazy rozklikněte níže.

Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.

Krvácení po vyjmutí Mireny

Dobrý den, před dvěma týdny mi byla vyňata Mirena a od té doby s různou intenzitou špiním a krvácím, přičemž je vidět, že odchází i části sliznice a sražená krev. Je to běžné? A jak dlouho to může trvat? Děkuji a přeji hezké dny. 

Účinnost tělíska Mirena

Dobry den, chtěla bych se zeptat a vím, ze se má tělísko Mirena vyměnit po 5 ti letech, ale když ho má žena déle než 5 let jak velká je pravděpodobnost, že by otěhotněla? Klesá účinnost? Děkuji za odpověď.

Účinnost antikoncepce při průjmovitém onemocnění

Dobrý den pane doktore, mám dotaz ohledně možné snížené účinnosti antikoncepce. Beru antikoncepci Jangee 0,03mg/3mg. Během braní tablet s placebo efektem jsem prodělala střevní chřipku trvající 3 dny. Střevní chřipka neměla drastický průběh (měla jsem max. 8 průjmových stolic denně, nebyly nijak úporné ani intenzivní). Když jsem začala brát první tabletku s účinnou látkou z nového blistru, žádný průjem jsem již neměla. Moje otázka zní, zda není snížena účinnost antikoncepce kvůli podrážděnému střevnímu prostředí z předchozí střevní chřipky. Děkuji za odpověď.

Krvácení po sexu

Dobrý den, po pohlavním styku jsem začala silně krvácet, neměla jsem žádné bolesti a druhý den jsem slabě špinila. Nevíte co může být příčinou? Děkuji za odpověď.

Zpožděná menstruace

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Beru HA Sylviane uz skoro rok. Vzdy mam mesicky pravidelne ve čtvrtek. Ve stredu minulý tyden jsem zacala uzivat antibiotika Klacid 500 a v nedeli dobrala platíčko antikoncepce, aby se dostavila menstruace. Menstruace se však nedostavila. Behem 7 denní pauzy jsem mela pohlavní styk. Je możné že by antibiotika snížila ucinnost antikoncepce a ja byla nyni těhotná? Nebo může se menstruace antibiotiky opozdit? Předem děkuji za odpověď. Jsem z toho hodně nervózní, těhotná být nechci!

Vynechání menstruace při antikoncepci

Dobrý den, beru pravidelně antikoncepci Nyssiela. Snažím se dodržovat braní antikoncepce přesně na čas. Občas plus mínus o 2 hodiny později. Mám obavy z toho, že se nedostavila menstruace. Vždy beru 24 klasických tabletek a 4 tabletky, kdy se má dostavit menstruace. Vždy se dostaví druhý maximálně třetí den do odpoledne. Dnes je to čtvrtý den a menstruace nikde, jen hodně slabé špinění. Břicho cítím stejně, jako kdybych měla dostat menstruaci. S přítelem jsme měli sex poslední den, kdy jsem dobírala "aktivní" tabletku. Byla jsem tento měsíc na dovolené u moře a vrátila jsem se právě v den, kdy jsem brala první "neaktivní" pilulku. Je možné, že na to má vliv i změna prostředí a že se menstruace občas nedostaví? Moc děkuji za odpověď.

Pauza bez menstruace

Dobrý den, 3 měsíce jsem užívala HA Lindynette 20, menstruaci jsem dostávala vždy 2 dny před pauzou ale v posledním 3 blistru jsem MS dostala týden před pauzou, byla poměrně silná a bolelo mě břicho jako při klasické MS a v pauze jsem to naopak nedostala vůbec. Znamená že HA selhala? Pilulky užívám bez zapomínání na minutu a ani jiné problémy jsem neměla. Po pauze jsem začala užívat HAK Jeanine a asi od té doby mám nafouklé břicho a bolí mě prsa.Těhotenský test jsem si dělala a byl negativní.Teď mi chybí do dobrání 1 blistru 11 pilulek Jeanine, kdy má smysl si dělat další test? Omlouvám se za dlouhý dotaz a děkuji předem za odpověď.

Opožděná menstuace

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na opakovaně opožděnou menstruaci. Brala jsem cca 7 let antikoncepci, již přes půl roku ji neberu. Od vysazení jsem měla menstruaci pravidelnou, ale před dvěma měsíci jsem měla zpoždění tři týdny a teď mám opakovaně zpoždění už skoro 14 dní. Chtěla bych se zeptat zda za to může antikoncepce, že si až teď tělo uvědomilo, že ji nemá nebo může být jiný důvod. Pokoušíme s přítelem o miminko, tak mám strach, jestli není nějaký hlubší problém. Děkuji za odpověď.

Mohu otěhotnět při menstruaci?

Dobrý den, v pátek 1.4. jsem dostala menstruaci a v sobotu jsem měla s přítelem při menstruaci pohlavní styk. Chci se zaptat jaké je riziko, že otěhotním a jestli ano, tak jaké? Přítel se do mě udělal 2x s rozestupem 6 hodin. Děkuji za odpověď.

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru