Upravit stránku

Vážení návštěvníci, v poradně se můžete zeptat na Váš problém, který Vás tíží. Doporučujeme také prohlédnout si již zodpovězené dotazy v jednotlivých kategoriích, kde často odpovědi na Vaše otázky naleznete.

  • Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně!

  • Zveřejněním dotazu tak můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.

Vynechání menstruace při hormonální antikoncepci

Dobrý den, již několik let beru hormonální antikoncepci a nikdy jsem neměla s menstruací problém. Vždy byla pravidelná (+- den). Nyní už mám zpoždění 3 dny a začínám být dost nervózní. Zhruba před 14ti dny jsem byla darovat krev a lékař mi předepsal na měsíc železo - Tardyferon-fol. Může to mít spojitost s vynecháním menstruace? Nebo je důvod k obavám? Děti teď zatím opravdu neplánuji. Moc děkuji.

Antikoncepce po císařských řezech

Dobrý večer. Ráda bych se zeptala na vhodnou dlouhodobou antikoncepci bez užívání pilulek. Jsem matka dvou dětí. U obou děti byl proveden císařský řez. Lékař nedoporučil další těhotenství tudíž hledám možnosti antikoncepce. Nemohu si bohužel dovolit příliš drahou antikoncepci. Nitroděložní tělísko jsem dříve měla a nesedlo mi to. Podává se ještě např taková ta podkožní tyčinka a jaká je cena nebo popř injekce a cena? Nebo myslíte že je nejvhodnější sterilizace? Děkuji vám za odpověď.

Posunutí menstruace pomocí antikoncepčnch pilulek

Dobrý den, mám antikoncepci Yollie 21+7. Nové platíčko beru vždy v pondělí, menstruaci dostanu vždy po 4 placebo tabletě (ve čtvrtek). Potřebovala bych trvale posunout menstruaci, aby začínala v pondělí. Mohu tedy k nyní branému platíčku přidat 4 tablety z rezervního balení a pak začít užívat 7 bílých placebo a poté už zase normálně? Lze to takto udělat aniž by se porušil účinek antikoncepce?

Krvácení při užívání injekce Depo-Provera

Dobrý den, ráda bych se zeptala, užívám po třech měsících injekce Depo-Provery, již deset let. Od první injekce mi úplně vymizela menstruace (byl to záměr) a nyní jsem po deseti letech klidu z ničeho nic menstruaci dostala (je mi 36 let, bezdětná). Čím to může být?

Nepravidelná menstruace po Depo-Provera

Dobrý den, v říjnu 2018 jsem si nechala píchnout Depo-Provera, poslední byla v červenci 2019, celkem tedy 4 injekce, menstruace se dostavila v prosinci 2019, ale stále není pravidelná, jednou ji mám po měsíci, další přijde po 14 dnech, pak opět po měsíci, další po 14 dnech... Můžete mi poradit, jak by se dala upravit? Chtěla bych otěhotnět, ale nedaří se. Děkuji a přeji příjemný den.

Dlouhá menstruace s pilulkami

Dobrý den, minulý týden jsem začala s užíváním antikoncepce Asumate. Menstruace mi trvá většinou 6-7 dní, nyní s antikoncepcí už je to skoro 10. den, sice slabší ale stále přetrvává. Chci se jen ujistit, že se to při začátcích s užíváním stává a zda mám normálně pokračovat. Případně pokud by krvácení neustávalo, zda se mám objednat na gynekologii. Moc děkuji a zdravím.

Silná menstruace

Dobrý den, s dvacetidenním zpožděním jsem dostala velmi silnou menstruaci. Při koupeli jsem kromě krevních sraženin či krevních chuchvalců našla i něco tvrdšího ve tvaru fazole. Vyděsilo mne to. Myslíte že jsem byla těhotná a jednalo se o plod? Pokud ano, je potřeba navštívit lékaře nebo mu to stačí nahlásit při preventivní prohlídce, na kterou se chci stejně objednat? Nyní jsem již bez potíží, krvácím již méně, řekla bych jako při běžné menstruaci. O případném těhotenství jsem neměla tušení, v poslední době se mi menstruace občas zpožďovala. Děkuji za jakoukoli odpověď a radu.

Svědění genitálu v pubertě

Dobrý den, prosím o radu. Dcera (necelých 12 let, nemenstruuje, ale pohlavní znaky se začínají již vyvíjet) si často stěžuje na svědění přirození. Na doporučení dětské doktorky mažeme pravidelně (2 x denně) Imazolem (nebo Bepantenem). Bohužel v poslední době to již moc nezabírá. Agresivní mýdlo nepoužíváme, myje se většinou pouze vodou. Doporučili byste nějaký jiný krém ? Je možno se s ní případně k Vám objednat ? Děkuji.

Krvácení mimo menses

Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila o poměrně nepříjemném problému. Nyní již 2. cyklus po sobě pozoruji krvácení (de facto silné špinění mezi menstruacemi) - vždy začne cca 6.den po menstruaci a trvá 7-14 dnů. HA neužívám, tělísko nemám, s ničím se dlouhodobě neléčím, k poranění sliznice nemělo kdy a jak dojít, díky dočasné sexuální abstinenci. Můj gynekolog mi před pár měsíci (začátek léta 2019) diagnostikoval polyp v děloze (kvůli vytíženosti a následné nemoci jsem dosud nebyla na operaci). Můžete mi poradit, co by mohlo být příčinou a jak situaci řešit? Děkuji vám.

Bolest při pohlavním styku

Dobrý den, je mi 17 a už pár měsíců mě při pohlavním styku bolí v podbřišku. Je to taková pichlavá nepříjemná bolest, vždy jsme s přítelem museli přestat. Beru HA a menstruaci mám nepravidelnou, ale nikdy předtím jsem takové problémy neměla. Byla jsem u paní doktorky a ta mi dala vaginální tablety KLION-D a čípky do konečníku proti bolesti na deset dní, ale ani jedno mi nezabralo a ještě mi bylo zle. Přičemž cystu a těhotenství paní doktorka vyloučila. Nevíte prosím vás čím by to mohlo být způsobené?

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru