Upravit stránku

Vážení návštěvníci, v poradně se můžete zeptat na Váš problém, který Vás tíží. Doporučujeme také prohlédnout si již zodpovězené dotazy v jednotlivých kategoriích, kde často odpovědi na Vaše otázky naleznete.

  • Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně!

  • Zveřejněním dotazu tak můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.

Krvácení při užívání injekce Depo-Provera

Dobrý den, ráda bych se zeptala, užívám po třech měsících injekce Depo-Provery, již deset let. Od první injekce mi úplně vymizela menstruace (byl to záměr) a nyní jsem po deseti letech klidu z ničeho nic menstruaci dostala (je mi 36 let, bezdětná). Čím to může být?

Nepravidelná menstruace po Depo-Provera

Dobrý den, v říjnu 2018 jsem si nechala píchnout Depo-Provera, poslední byla v červenci 2019, celkem tedy 4 injekce, menstruace se dostavila v prosinci 2019, ale stále není pravidelná, jednou ji mám po měsíci, další přijde po 14 dnech, pak opět po měsíci, další po 14 dnech... Můžete mi poradit, jak by se dala upravit? Chtěla bych otěhotnět, ale nedaří se. Děkuji a přeji příjemný den.

Dlouhá menstruace s pilulkami

Dobrý den, minulý týden jsem začala s užíváním antikoncepce Asumate. Menstruace mi trvá většinou 6-7 dní, nyní s antikoncepcí už je to skoro 10. den, sice slabší ale stále přetrvává. Chci se jen ujistit, že se to při začátcích s užíváním stává a zda mám normálně pokračovat. Případně pokud by krvácení neustávalo, zda se mám objednat na gynekologii. Moc děkuji a zdravím.

Silná menstruace

Dobrý den, s dvacetidenním zpožděním jsem dostala velmi silnou menstruaci. Při koupeli jsem kromě krevních sraženin či krevních chuchvalců našla i něco tvrdšího ve tvaru fazole. Vyděsilo mne to. Myslíte že jsem byla těhotná a jednalo se o plod? Pokud ano, je potřeba navštívit lékaře nebo mu to stačí nahlásit při preventivní prohlídce, na kterou se chci stejně objednat? Nyní jsem již bez potíží, krvácím již méně, řekla bych jako při běžné menstruaci. O případném těhotenství jsem neměla tušení, v poslední době se mi menstruace občas zpožďovala. Děkuji za jakoukoli odpověď a radu.

Svědění genitálu v pubertě

Dobrý den, prosím o radu. Dcera (necelých 12 let, nemenstruuje, ale pohlavní znaky se začínají již vyvíjet) si často stěžuje na svědění přirození. Na doporučení dětské doktorky mažeme pravidelně (2 x denně) Imazolem (nebo Bepantenem). Bohužel v poslední době to již moc nezabírá. Agresivní mýdlo nepoužíváme, myje se většinou pouze vodou. Doporučili byste nějaký jiný krém ? Je možno se s ní případně k Vám objednat ? Děkuji.

Krvácení mimo menses

Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila o poměrně nepříjemném problému. Nyní již 2. cyklus po sobě pozoruji krvácení (de facto silné špinění mezi menstruacemi) - vždy začne cca 6.den po menstruaci a trvá 7-14 dnů. HA neužívám, tělísko nemám, s ničím se dlouhodobě neléčím, k poranění sliznice nemělo kdy a jak dojít, díky dočasné sexuální abstinenci. Můj gynekolog mi před pár měsíci (začátek léta 2019) diagnostikoval polyp v děloze (kvůli vytíženosti a následné nemoci jsem dosud nebyla na operaci). Můžete mi poradit, co by mohlo být příčinou a jak situaci řešit? Děkuji vám.

Bolest při pohlavním styku

Dobrý den, je mi 17 a už pár měsíců mě při pohlavním styku bolí v podbřišku. Je to taková pichlavá nepříjemná bolest, vždy jsme s přítelem museli přestat. Beru HA a menstruaci mám nepravidelnou, ale nikdy předtím jsem takové problémy neměla. Byla jsem u paní doktorky a ta mi dala vaginální tablety KLION-D a čípky do konečníku proti bolesti na deset dní, ale ani jedno mi nezabralo a ještě mi bylo zle. Přičemž cystu a těhotenství paní doktorka vyloučila. Nevíte prosím vás čím by to mohlo být způsobené?

Zkracování děložního čípku v graviditě

Dobrý den, Utrogestan užívám od 23.tt, kdy byl čípek 35 mm (předepsán 0-0-2), ve 26.tt byl čípek 38 mm a nadále doporučeno užívání Utrogestanu. Nyní jsem v polovině 29.tt, cervikometrie 37 mm (sníženo dávkování 0-0-1). Břicho mi tvrdne tak 10x za den, občas jen 4x. Občas mám bolesti v podbřišku (srovnatelné s příchodem mentruace). Má otázka zní, je nadále potřeba Utrogestan užívat? Případně kdy doporučuje jeho vysazení? Mám obavy, aby dlouhodobější užívání nevedlo nakonec k vyvolávání porodu. Děkuji moc za odpověď.

Tvrdnutí břicha po pohlavním styku

Dobrý den pane doktore. Chtěla bych se Vás zeptat, nyní jsem ve 24+1. Po pohlavním styku, po orgasmu mi ztvrdne bříško. Trvá to jenom chvilku, poté to samo hned odezní. Během dne se nic podobného neděje. Je to ,,normální", nemůžeme ublížit miminku? Děkuji za odpověď. Doufám že mě uklidníte :-).

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru