Upravit stránku

Dobrý den, ráda bych se zeptala, užívám po třech měsících injekce Depo-Provery, již deset let. Od první injekce mi úplně vymizela menstruace (byl to záměr) a nyní jsem po deseti letech klidu z ničeho nic menstruaci dostala (je mi 36 let, bezdětná). Čím to může být?

Dobrý den, občasné mírné zakrvácení (zašpinění) při dlouhodobém užívání antikoncepční injekce Depo-Provera není časté, ale občas se objevit může. Pokud však došlo k zakrvácení po takto dlouhém bezproblémovém užívání ("řídnutí" kostí), doporučil bych Vám přece jen mimořádné gynekologické vyšetření k vyloučení nějaké jiné příčiny krvácení. Dlouhodobé užívání Depo-Provery také může u některých jedinců přispívat ke vzniku osteoporózy, poraďte se tedy se svým gynekologem, zda pomalu neuvažovat o nějakém jiném typu antikoncepce.

S pozdravem

MUDr. Antonín Špáta

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru