Upravit stránku
Dobrý den. Většinou antikoncepci (minerva) beru 2-3 měsíce a poté udělám pauzu. Jelikož jdu příští pátek na prohlídku tak jsem si teď chtěla udělat pauzu, jenže menstruace se nedostavila. Tentokrát jsem dobrala celé jedno platíčko a z druhého jsem si vzala 3 prášky a poté vysadila. Mám už dva dny zpoždění a jsem z toho nesvá, nikdy se mi to nestalo a bojím se těhotenství. Přes den mě občas pobolívá břicho jako by to mělo přijít a stejně nic..nebolí mě ani prsa, nejsem unavená. Je pravděpodobnost těhotenství? A když se ms nedostaví mám normálně od čtvrtka pokračovat v braní antikoncepce? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud jste cyklus prodlužovala tím, že jste neudělala 7-denní pauzu a pokračovala plynule v užívání(a pokud jste současně závažně nechybovala v užívání například opomenutím tablety) je pravděpodobnost otěhotnění zcela minimální. Selhání může nastat spíše v případě, že využíváte méně než 21 tablet v kuse ve snaze si cyklus "zkrátit". To jste ale vy neudělala. Vynechání menstruace v 7 denní pauze užívání antikoncepčních tablet není zase tak výjimečný jev. Pokud bude těhotenský test z ranní moče 7. den pauzy negativní a nebudete mít obtíže, můžete nasadit další platíčko Minervy i v případě, že se menstruace nedostaví. S pozdravem A.Špáta, GS Galen.

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru