Upravit stránku

Dobrý den pane doktore, zhruba před rokem jsem vysadila antikoncepci a již delší dobu objevuji špinění před menstruací a i po ní. Zpočátku to byly třeba jen 2 dny před a 2 dny po, ale teď se ta doba špinění prodlužuje a špiním i týden před menstruací. Menstruace trvá pak zhruba 5 dní. Antikoncepci už brát nechci, za rok bysme se rádi pokusili o miminko. Je to potřeba nějak řešit? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, s největší pravděpodobností se v tomto případě jedná o tzv. nedostatečnost žlutého tělíska (luteální insuficience). Jde o poměrně častou hormonální poruchu, která pro vás určitě není nebezpečná. Pokud se vám ale doba špinění (zejména před menses) prodlužuje, bylo by vhodné cyklus korigovat, pochopitelně nějakým citlivým způsobem, který by nevadil případnému otěhotnění. Nasazení takové léčby však vyžaduje znát aktuální gynekologický nález, zejména ultrazvuk. Pokud budou obtíže přetrvávat, objednejte se ke gynekologickému vyšetření. S pozdravem A.Špáta, GS Galen.

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru