Upravit stránku

Dobrý den, 3 měsíce jsem užívala HA Lindynette 20, menstruaci jsem dostávala vždy 2 dny před pauzou ale v posledním 3 blistru jsem MS dostala týden před pauzou, byla poměrně silná a bolelo mě břicho jako při klasické MS a v pauze jsem to naopak nedostala vůbec. Znamená že HA selhala? Pilulky užívám bez zapomínání na minutu a ani jiné problémy jsem neměla. Po pauze jsem začala užívat HAK Jeanine a asi od té doby mám nafouklé břicho a bolí mě prsa.Těhotenský test jsem si dělala a byl negativní.Teď mi chybí do dobrání 1 blistru 11 pilulek Jeanine, kdy má smysl si dělat další test? Omlouvám se za dlouhý dotaz a děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, v případě, který popisujete, bych se selhání antikoncepce neobával. Spíše šlo o to, že přípravek Lindynette byl pro vás až příliš jemný, s příliš nízkou dávkou hormonů a proto také docházelo k předčasnému spouštění menses. Z tohoto důvodu vám také pravděpodobně byly nasazeny pilulky nové, s o něco vyšší dávkou hormonů. Ty by měly zajistit, že menstruace nebude předčasně nastupovat. Jako "daň" této vyšší dávky se však mohou zejména v prvních měsících objevit příznaky, které popisujete (nafouklé břicho, bolesti prsů). Vydržte, většinou tyto příznaky během pár měsíců odezní. Další těhotenský test považuji za zbytečný, ale pokud chcete mít úplnou jistotu, proveďte si jej kocem následující 7-denní pauzy. S pozdravem A.Špáta, GS Galen 

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru