Upravit stránku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na opakovaně opožděnou menstruaci. Brala jsem cca 7 let antikoncepci, již přes půl roku ji neberu. Od vysazení jsem měla menstruaci pravidelnou, ale před dvěma měsíci jsem měla zpoždění tři týdny a teď mám opakovaně zpoždění už skoro 14 dní. Chtěla bych se zeptat zda za to může antikoncepce, že si až teď tělo uvědomilo, že ji nemá nebo může být jiný důvod. Pokoušíme s přítelem o miminko, tak mám strach, jestli není nějaký hlubší problém. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, po vysazení hormonální pilulkové antikoncepce nastane velmi často období nepravidelných (zpravidla zpožďovaných) menses po dobu i několika měsíců. Ve Vašem případě tedy určitě nejde o nic závažného či vyjímečného Zkoušejte dále otěhotnět a pokud bude zpožďování menses pokračovat i přes léto, navštivte vašeho gynekologa. S pozdravem A.Špáta, GS Galen.

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru