Upravit stránku

Dobrý den. Chtěla bych zeptat.: první měsíc beru HA Minisiston. Začala jsem ji brát před 15 dny s prvním krvácením a od té doby jsem krvácet nepřestala. Prvních 5 dní proběhlo normálně, s normálním či slabším krvácením, které poté přešlo ve špinění. 9-10 den trochu zesílilo na slabší krvácení a zase zesláblo. Střídavě se tedy již od menstruace objevuje krvácení se špiněním (a ve stresu bych řekla, že trochu zesílí). Byla jsem upozorněna, že první měsíc se špinění objevit může. Je tedy toto normální? Děkuji.

Dobrý den, pokud se opravdu jedná o první měsíc užívání a pokud krvácení není silné, zkuste ještě vydržet. V následující 7-denní pauze se objeví menstruace (krvácení tedy zesílí). S nasazením dalšího platíčka by se mělo krvácení ztratit. Pokud by však krvácení nebo špinění přetrvávalo i při 2. platíčku, navštivte svého gynekologa. S pozdravem A.Špáta, GS Galen

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru