Upravit stránku

Dobrý den! Chtěla jsem Vás poprosit o radu, v červenci jsem byla na laparoskopii s endometriozou v děloze, vystříhaly mi celé ložisko a poté mě pan doktor léčí tříměsíční depotní hormonální injekcí. Když mi píchl první 16.srpna a 12.září jsem začala krvácet, tak mi píchl 4.října druhou dávku s tím, že bych měla přestat krvácet, ale bohužel jsem nepřestala, tak mi napsal Detralex a Ascorutin, které po třech týdnech trochu zabraly, ale opět krvácím. Už jsem z toho neštastná a nevím, zda bych neměla změnit léčbu. Můj pan doktor mi řekl, že i po jiných lékách bych mohla krvácet. Prosím, zda by jste mi nemohli poradit. Děkuji Vám moc. S.

Dobrý den, k tomuto dotazu se lze jen obtížně vyjádřit, nemáme dostatek validních informací a podkladů. Obecně se však dá říci, že špinění a slabé krvácení při aplikaci depotní hormonální injekce je velmi časté, zejména v prvních 3 měsících, a není důvodem k ukvapenému vysazení. Proto ještě vyčkejte. Detralex i Ascorutin jsou zcela správně nasazené. Dle dalšího průběhu se poraďte se svým gynekologem.  S pozdravem A.Špáta, GS Galen

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru