Upravit stránku

Dobrý den, po porodu mi byla předepsaná Azalia, protože plně kojím, asi po týdnu užívání se dostavilo špinění a následně slabší krvácení. Je to běžné nebo mám raději prášky vysadit??

Dobrý den, Azalia patří mezi tzv. minipilulky, které obsahují pouze hormon zvaný gestagen. Proto je také možné při jejich užívání kojit. U těchto přípravků se může objevit nepravidelné špinění či slabší krvácení. Nejčastější bývají tyto projevy v prvních 3 měsících užívání, později se krvácení zpravidla naopak neobjevuje vůbec (amenorea). Ve vašem případě bych tedy doporučil se s vysazením neunáhit. Pokud by delší projevy špinění i po 3 měsících užívání neodezněly (nebo v případě silnějšího krvácení) bude vhodné poradit se s vaším gynekologem a pilulky raději vysadit. S pozdravem A.Špáta, GS Galen

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru