Upravit stránku

Dobrý den, minulý týden jsem začala s užíváním antikoncepce Asumate. Menstruace mi trvá většinou 6-7 dní, nyní s antikoncepcí už je to skoro 10. den, sice slabší ale stále přetrvává. Chci se jen ujistit, že se to při začátcích s užíváním stává a zda mám normálně pokračovat. Případně pokud by krvácení neustávalo, zda se mám objednat na gynekologii. Moc děkuji a zdravím.

Dobrý den, ano, špinění nebo slabé krvácení s prvním platíčkem antikoncepce je poměrně častý jev a není důvod ke zbrklému vysazení. Užívejte nadále jak se má a pouze pokud by obtíže pokračovaly i v průběhu užívání 3. platíčka objednejte k Vašemu gynekologovi.

S pozdravem

MUDr. Antonín Špáta

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru