Upravit stránku

Dobrý večer. Ráda bych se zeptala na vhodnou dlouhodobou antikoncepci bez užívání pilulek. Jsem matka dvou dětí. U obou děti byl proveden císařský řez. Lékař nedoporučil další těhotenství tudíž hledám možnosti antikoncepce. Nemohu si bohužel dovolit příliš drahou antikoncepci. Nitroděložní tělísko jsem dříve měla a nesedlo mi to. Podává se ještě např taková ta podkožní tyčinka a jaká je cena nebo popř injekce a cena? Nebo myslíte že je nejvhodnější sterilizace? Děkuji vám za odpověď.

Dobrý den, i po provedení 2 císařských řezů je spektrum antikoncepčních možností široké. Neuvádíte, jaký typ tělíska Vám "neseděl". Pokud Vám nesedělo nitroděložní tělísko bez hormonů (IUD), určitě by bylo dobré zvážit použití nitroděložního hormonálního tělíska (IUS). Šetrností a spolehlivostí prakticky nemá konkurenci. Pokud Vám nesedělo hormonální tělísko, pak je dosti pravděpodobné, že Vám nebude sedět ani antikoncepční insert ("tyčinka"), obsahuje totiž stejný typ hormonu. V tom případě bychom doporučovali zkusit spíše aplikaci injekcí 1x za 3 měsíce (cca 400-500 Kč jedna dávka). Jako poslední možnost můžete samozřejmě zažádat i o sterilizaci, je však třeba počítat s tím, že jde o metodu zcela nevratnou.  S pozdravem MUDr.Antonín Špáta

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru