Upravit stránku

Dobrý den. Již 2 měsíce užívám antikoncepci Softine pravidelně. Po prvním platíčku se menstruace dostavila 3 den. Nyní mám 7 denní pauzu a je 4 den a ještě se menstruace nedostavila. Prášky z platíčka užívám pravidelně a nikdy jsem nevynechala. Nevíte čím by to mohlo být? A ještě jsem se chtěla zeptat. Co by se stalo kdyby se po té 7 denní pauze zapoměla brát antikoncepce a vzala se až za dalších 7 dní? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Menstruace se v případě užívání antikoncepčních tablet může v 7-denní pauze objevit kdykoliv, někdy dokonce přesahuje do začátku užívání nového platíčka. U určitého procenta žen může menstruace dokonce úplně vynechávat, přechodně i trvale. Pokud se tedy menses v pauze objeví o něco déle než obvykle, případně vynechají úplně, není důvod k panice. Pouze bych doporučil těsně před zahájením nového platíčka po 7 dnech pauzy provedení těhotenského testu z moči k vyloučení selhání antikoncepce, které je ale vysoce nepravděpodobné. A k vašemu poslednímu dotazu - pokud uděláte pauzu delší než 7 dní, musíte další platíčko nasadit až s následující menstruací. Jinak je selhání antikoncepce nejen možné, ale dokonce vysoce pravděpodobné. S pozdravem A.Špáta, GS Galen.

Antonín Špáta, MUDr.

Lékař, specializovaná způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším pacientkám v řešení obdobného problému.
Nahoru