Porodnictví

Dobrý den. První těhotenství probíhalo vše dobře až ke konci se ale objevily otoky a podezření na preeklampsii. Syn měl odhad porodní váhy přes 4 kg. Začala jsem rodit normálně, po několika hodinách hlavička začala postupovat ale bylo zjištěno že syn má větší hlavičku a já úzkou pánev tudíž by mnou neprošel. Tak jsem šla okamžitě na akutního císaře. No a teď u druhého těhotenství je to podobné jen bez takových otoků a podezření na preeklampsii. Takže odhad porodní váhy opět přes 4 kg a opět větší hlavička. Chci se optat zda-li budu rodit normálně nebo císařským řezem který mám již za sebou. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Velikost pánve a riziko porodu

11.02.2014 anonym |
Dobrý den chci se zeptat, zda při výšce 153 cm a rozměru pánve 24-28-31-18 je nějaké riziko při porodu.
Odpověď

Velikost pánve

21.10.2013 anonym |

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký je optimální rozměr pánve a co který rozměr znamená, popř. který z nich je nejdůležitější pro porod. Jsem v 21.TT a naměřená velikost je 22-23-31-18, tak mám podle různých informací z internetu obavu jak potom bude probíhat porod, zda to neznamená nějaký problém. Předem děkuji za odpověď!

Odpověď

Porod císařským řezem

19.04.2013 anonym |

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. První dítě jsem porodila v 36+0 tt. Odtekla mi plodová voda. Porod probíhal z počátku přirozeně, nakonec došlo ke komplikacím, kdy se porodní cesty dostatečně neotevřely a dítě nebylo správně nastaveno hlavičkou tak, aby prošlo, atd... Byl proveden císařský řez v celkové anestezii. Nyní jsem v 32. týdnu těhotenství a chci se zeptat, zda mi bude nabídnuta volba, zda rodit přirozeně nebo sekcí. Jelikož jsem minule rodila předčasně, jaká je pravděpodobnost, že toto těhotenství bude také ukončeno předčasným porodem? Těhotenství nyní probíhá bez jakýchkoliv komplikací. Miminko je v poloze PPI. Vzhledem k prvnímu porodu bych nerada, aby se opakovala situace, kdy jsem si dost protrpěla, ale nakonec byla stejně sekce provedena. V tomto případě bych raději volila plánovaný císařský řez. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď a Váš názor. Přeji pěkný den.

Odpověď

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu" bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Porodnictví

Rychlý kontakt

Gynekologieká ambulance GS Galen
Němcové 738
547 01 Náchod

Telefon: +420 491 421 625
E-mail:  


Gynekologická ambulance Náchod

Objednávky ke konzultaci: +420 491 421 625


© 2018, GS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing