Očkování proti rakovině děložního čípku

Očkování proti HPV (a tedy proti rakovině děložního čípku) je vhodné pro všechny dívky a ženy, nejvhodnější je však podstoupit očkování ještě před zahájením pohlavního života, kdy studie prokázaly až 93% ochranu v prevenci těžkých přednádorových změn na děložním čípku. Po zahájení pohlavního života platí pravidlo: čím dříve, tím lépe. Očkuje se 3 dávkami vakcíny v celokém rozpětí 6 měsíců.

  • Od roku 2012 je v ČR zaveden systém plně hrazeného očkování 13-letých dívek. S ohledem na věk jsou tyto dívky nejčastěji očkovány u svého ošetřujícího pediatra, gynekologická prohlídka před zahájením pohlavního života není před vakcinací nutná.
  • Od 14 let není již očkování plně hrazené, zdravotní pojišťovny však každoročně realizují slevové akce, které mají očkování pro ženy a dívky do 25 let učinit dostupnějším.
  • Nad 26 let věku hradí klientka plnou cenu vakcíny.

V naší gynekologické ambulanci zajišťujeme očkování oběma typy vakcín dostupnými na našem trhu:

Cervarix

Silná ochrana proti nejnebezpečnějším kmenům HPV 16 a 18, plná cena od 2000,-Kč/1dávku

Silgard

Chrání navíc proti infekci HPV typ 6 a 11 a tím snižuje riziko výskytu genitálních bradavic, plná cena od 2300,-Kč/1 dávku

Informujte se u vaší zdravotní pojišťovny nebo u personálu ambulance o právě probíhajících akcích s příspěvky na očkování z veřejného zdravotního pojištění!

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci Poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu" bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

Gynekologieká ambulance GS Galen
Němcové 738
547 01 Náchod

Telefon: +420 491 421 625
E-mail:
 


Gynekologická ambulance Náchod

Objednávky ke konzultaci: +420 491 421 625


© 2018, GS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing