Diagnostika těhotenství

Na diagnózu gravidity často upozorní již subjektivní příznaky těhotné jako je nevolnost, zvracení, spavost, bolesti prsů apod. Nejvhodnější termín prvního vyšetření za účelem průkazu těhotenství je přibližně 2 týdny po vynechání menstruace.

Potvrzení diagnózy těhotenství se opírá především o vaginální ultrazvukové vyšetření. Přibližně od 6. týdne těhotenství (počítáno od 1. dne poslední menstruace) bychom již měli být schopni detekovat srdeční akci zárodku.

V případě nejasného výsledku ultrazvukového vyšetření doplňujeme stanovení hladiny těhotenského hormonu (HCG) v krvi. Hladinu těhotenského hormonu je možné sledovat v čase. Hladina HCG u prosperující gravidity by měla během prvních týdnů gravidity stoupat přibližně na dvojnásobek v intervalu 48 hodin. Pokud tomu tak není, může se jednat o neprosperující (zmlklé, missed abortion) těhotenství, případně o mimoděložní těhotenství. V tomto případě provádíme opakované laboratotní a ultrazvukové kontroly až do stanovení definitivní diagnózy.

Po potvrzení prosperujícího těhotenství přechází těhotná do pravidelné péče naší prenatální poradny.

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci Poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu" bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

Gynekologieká ambulance GS Galen
Němcové 738
547 01 Náchod

Telefon: +420 491 421 625
E-mail:  


Gynekologická ambulance Náchod

Objednávky ke konzultaci: +420 491 421 625


© 2018, GS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing